Genel sağlık bilgileri

Kilo kaybetmek, hayatı kazanmak

Kilo kaybetmek, hayatı kazanmak

Bedeninizdeki kan ölçüsünü düşü­nünce, sıhhatinizde ve kilonuzda kanın oynadığı ana rol çok manalı geliyor. Herkesin takribî 5 litre kanı vardır. Bunu vü­cut süresince gezdirmek için kalp günde 100.000 defadan faz­la atar ve her atışta takribî 7 kilo kanı hareket ettirir – günde takribî 8 ton. Bedendeki tam kan her üç dakikada bir kalpten geçer.

Muhtemelen, kırmızı kan hücrelerinin bedeninizin gene­line oksijen taşıdığını ve hücresel atık maddeleri uzaklaştırdığı­nı öğreniyorsunuzdur. Bunun da ötesinde, kanınız ideal, sıhhatli kiloda yaşamanın anahtarını da elini yakalıyor. Her şeyden ön­ce, kan bedeninizin iç etrafının aynasıdır: asidik kan asidik beden, bazik kan bazik beden demektir. Ayrıca, kan hücreleri sonunda beden hücrelerine dönüşür veya bütün tersi. Kanınızı pak, saf ve asitsiz yakalamalısınız. Önerdiğim besin ve meşrubat­leri de buna uygun olarak seçtim: Bunlar sıhhatli kan hücreleri yaratacak. Bedeniniz her saniye 3-4 milyon yeni kan hücresi ve 11-13 milyon beden hücresi üretir, bu sebeple her zaman en iyi malzemeyle çalıştığından emin olmalısınız.
Kan insan bedeninin en esas maddesidir. Beden hücrele­ri, kan tarafından her tip doku kullanılarak oluşturulur. Bu, as­lında iki istikametli bir yoldur ve beden hücreleri de kan hücrelerine dönüştürülebilir. Yeniden de en iyisi, sindirim ve terlemeye dolaysız bağlı olarak bedenin kan imalinde bayağı yolunu takip et­mesidir. Bu en ehemmiyetli noktada yalnızca ne yediğiniz ve içtiği­niz değil, aynı zamanda içinize sürüklediğiniz soluk da ehemmiyetlidir.

Bayağı kan hücresi imali incebağırsakta hakikatleşir. Sin­dirim harekâtı yoluyla hür kalan yiyecekler, incebağırsak bo­yunca takribî 8 metre duyarlı mikro tüyler incebağırsağın iç duvarlarını kaplayan mikroskobik tüyler tarafını gezdirilir ve kan dolaşımı sırasında kan hücreleri, dokular ve uzuvlara dönüştürülür. Akciğer yoluyla solunan hava arterlere gi­rer, mineralleri ve değişik elementleri yeni kan hücreleri yapmak için birleştirir. Bu kırmızı kan hücreleri, daha sonra lüzum du­yulduğunda kemik, adale, kalp, karaciğer hücreleri gibi pek çok hücreye dönüştürülebilir.

Mutlaka Okumalısınız :   Sıcak ve baharatlı yiyeceklerin kilo vermeye etkisi

Bedeniniz sıhhatli olduğunda ve bazik/elektron zengini besinler yediğinizde, sıhhatli kan hücreleri ve dolayısıyla sağ­lıklı beden hücreleri üretirsiniz. Sindirim harekâtı, yediğiniz yiye­cekleri oksidasyon denilen pak ve tesirli bir operasyon yoluyla par­çalar ve bu operasyon kan hücrelerini aralıksız bir oksijen akışıyla yı­kar. Bedeniniz dinamik kalır ve sıhhatli kilosuna gözetir.
Asidik/proton zengini gıdalarda ısrar etmenizin sonu­cunda incebağırsak hasar gördüğünde veya tıkandığında, kan imali bozulur veya durur. Sabit kan imalini her milimetre küp için beş milyon! gözetmek için beden, beden hücrelerini kan hücrelerine dönüştürür – başka bir deyişle sözcüğün bütün anlamıyla çöpe atar.

Kan neyse beden de odur. Beden neyse kan da odur. Kanın niteliği -ve bedenin niteliği- yediklerimizin ve içtiklerimizin niteliğine bağlıdır. Asidik besinler yerseniz cılız kan hücrele­riniz ve cılız beden hücreleriniz olacaktır – ve fazla kilonuz. Başka bir alternatifiniz daha var: Bazik besin ve meşrubatlarla, sıhhatli bir kana sahip olabilir ve ideal kilosunu natürel olarak gözeten sıhhatli bir beden geliştirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı