Genel sağlık bilgileri

Böceklerden detan bazlı ürünler kullanarak kurtulun

Böceklerden detan bazlı ürünler kullanarak kurtulun

Sıhhat emelli sporlar, farklı hareketlerle beraber yapıldığında daha iyi neticeler doğurur. Hekimler tek bir hareketi önermezler, zira onu asıllaştırmak için zorunlu olan mücadelenin tek bir kasta bir araya geleceğim oysa mevzubahisi harekete katılmayan değişik kasların da bir biçimde hareket etmesi gerektiğini öğrenirler. Tüm vücudunuzun formda olması için değişik hareketlerin de yaran olacağını usunuzdan çıkarmayın ve kendinizi yaptığınız harekete odaklayın.

Justine’ın işi çalıştığı işletmenin sıhhat tasarıyı abonelerine sıhhatli alışkanlıklar kazandırmaktı. Gizeme egzersize geldiğinde Justine sarih havada yapılan sporun kıymetini vurgulamıştı.

“Her şeyden evvel, bir şey cümbüşlüyse bunu yapmak ister ve ondan başka bir şeye de fazla alaka göstermeyiz. Şu anda sizlere sı­kıntılı gibi gelen işlere şayet cümbüş unsuru katarsanız nasıl da he­vesle o işleri yapacağınızı bir düşünün hele.”
Justine insanlara egzersiz tasarılarına hayatın değişik unsurlarını katmalarını önermektedir. “Spor yapmaktan sevmiyor olabilirsi­niz ama bunu bir de bir dostunuzla beraber deneyin, bakalım o za­man ne düşüneceksiniz? Ve şimdi sporda geçireceğiniz zamanın si­ze verilmiş bir ceza olmadığını ama çok hoşlandığınız bir dostunuz­la beraber geçireceğiniz neşeli bir zaman dilimi olduğunu düşünün. Ya da daha evvel hiç gitmediğiniz bir parkta veya şehrin öğrenmediği­niz bir köşesinde yürüyüşe çıkın.” Justine bu cins adımların, “insanın egzersizi sıkıcı bir iş gibi görmemesini,” sağladığını söylüyor.

Justine ayrıca insanlara uslarına gelen her sporu sınamaları­ni de söylüyor. “Bir zaman sonra hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılabi­lirsiniz. Her şeyi deneyin. Günlük yürüyüşlerinize yüzmeyi, aerobiki ya da değişik egzersizleri katın. Bu kanşım alakanızı yitirmemenizi sağlar ve aynı zamanda da vücudunuza daha fazla verim sağlar.

“Şayet zamanınız kısıtlıysa hiç spor yapmamaktansa yürüyüş müddetini kısaltmanız ama dikkatinizi yeniden yaptığınız sporun üstünde yoğunlaştırmanız lüzumludur. Ama netlikle mübalağa etmeyin, spor ya­parken kendinize bir gaye tespit etin ve gayenize eriştiğinizde de kendinizi mükâfatlandırın.”

Mutlaka Okumalısınız :   Balık Kebabı

Inssbruck’daki Üniversite Sağlık Kurumu’nin hekimleri kumpaslı ola­rak pedal çeviren erkek sporcuları araştırmış. Bisikletlerin küçü­cük oturma yerlerinde yapılan yoğun baskı suratından sporcu­ların takribî yüzde 90′nında sperm eksilmesi görülmüştür.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı