Diyet

Zayıflama ilaçları

Zayıflama ilaçları

Moda perhizler, süratli kilo vermenin arda sığınanlar olarak sınıflandırılır. Bir Hayli vaziyette bu perhizler kısıtlayıcıdır, balanssızdır, reelci olmayan laflar verir ve sıhhat meselelerine yol açabilir. Kilo verilecektir fakat muhtemelen kısa bir vakit sonra geri alınacaktır. Moda perhiz uygulamalarının neticeleri geçici olur, böylece ardından düş kırıklığı kazanç. Bu perhizleri uygulayan insanlar sık sık zafer­sızlık sezerler zira bu perhiz programına bağlı kalamazlar.

Alttaki ortak paydaların rastgele biri ya da hepsi moda perhizlerde bulunabilir:
• Bu perhizler reelinde düşük kalorili perhizlerdir ve bu biçimde reklamları yapılma­masına karşın genellikle kalori tekliflerinin oldukça altındadırlar.
• Bu perhizler karbonhidratlar, lif, bir hayli vitamin ve mineralleri kapsayan yiyecekler açısından beceriksizdir.
• Bu perhizlerin çok protein, yağ ve çok az karbonhidrat ya da çok fazla karbon­hidrat ve çok az protein, yağ gerektiren besin teklifleri oldukça balanssızdır.
• Bu perhizler öncelikle beden akışkanlarını etkilediği için kilo kaybedilmesine neden olur, böylece perhiz yapanlara zafer duygusu sağlar. Reelinde kilo sonra geri alı­nacak ve zaferler zafersizliğe dönüşecektir.
• Bu perhizler, porsiyon ölçüsünden bahsetmezler. Harcayıcılara fazlaya kaçmadan nasıl besinlerini öğretmezler.
• Bu perhizlerin kimileri, bazı besinleri beraber ya da ayrı yiyerek “besin bir­leştirilmesini” teşvik ederler.
• Bu perhizlerin çoğu, perhiz yapanların uzun bir yarıyıl önerilen yeme tasarılarını izlemelerini öneri eder.
• Bu perhizlere uzun bir zaman devam edildiğinde ne kadar hasarlı olabileceğini bildiklerinden uzun yarıyıllı uygulanmaları önermezler.

Moda bir perhizde porsiyon ölçüsünden seyrek bahsedilir. Püf nokta, az yemek yerine tam bir yiyecek kategorisini seçmektir.
Süratli moda perhizin esas görüşü, bir çok insanı en kısa zamanda 2-5 kilo vermeleri için cesaretlendirmektir. Ancak uzun vadeli neticeler çok daha büyüktür. Moda perhizler doğru içten işlemez. Bu programlara inanmayın. Sonunda sadece galibiyetsiz olduğunuzu sezmenize neden olacak düş kırıklığı için kendinizi hazır­layacaksınız. Kendiniz için daha iyi alternatifler arayın. Yeme şekillerinize ve hayat stilinize müteveccih uzun vadeli farklılıklar kapsayan safhalı başkalaşımlar her bakımdan daha anlamlıdır. Gerçekten kilo vermek için rastgele bir şeyi sınamaya istekliyseniz neden onu doğru biçimde yapmayasınız?

Mutlaka Okumalısınız :   Diyet günlüğüne başlamak
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı