Diyet

Yağ yerine kullanılan maddelerin dünyası

Yağ yerine kullanılan maddelerin dünyası

Su, aynı protein, karbonhidratlar, yağlar, vitaminler ve mineraller gibi esas bir gıdadır. Sıhhatta hayatsal bir rol oynar ve hayatı sürdürmek için netlikle zorunludur. Hakikatinde, su olmadan bir birey yalnızca bir kaç gün yaşamda kalabilir. Besin olmadan bir insan daha uzun direnebilir.

Perhizde su olmadan bir insan yalnızca bir kaç gün yaşamda kalabilir. Öteki taraftan, bireyin sıhhat gidişatına bağlı olarak besin olmadan yaşamda kalma, sekiz haftadan on haftaya kadar sürebilir.

Su, bedenin her hücresinin bir parçasıdır. Bedenin büyük bir kısmını oluş­turur; bireyin toplam beden ağırlığının %50′si ile % 70′i arasındadır. Kan, tükürük, sindirim salgıları, idrar ve ter gibi beden akışkanları hakikatinde sudan oluşur. Su; bedene kimyevi tepkinlerde destek ederek, yiyecekleri hücrelere taşıyarak, işe yara­mayan maddeleri arınarak, beden ısısını hakimiyet ederek ve beden akışkanlarını balansta tutarak bereket sağlar.

Su ihtiyaçları
Bedeninizin akışkanlarını gözetmesi ve onları sıhhatli yakalaması için günlük yeteri kadar akışkan almanız ehemmiyetlidir. Akışkan alımı olarak günlük altı ile sekiz kadeh su öneri edilir. Kaybedilmiş beden akışkanlarını yerine koymak için bu uygun ölçüdür. Bu ölçü, suyun kendisinden ya da yediğiniz gıdalardan gelebilir. Yüksek oran­da su kapsayan meyve ve sebze gibi besinlerin yanında süt, besin suları, çorba ve öteki sular bu toplama katkı yapar.

Vitaminler, mineraller ve su, sıhhat ve mutluluk için esastır. Bu yiyeceklerin her birinin kendi başına bedenin iç çalışmasına katkıda bulunduklarını göre­öğrenirsiniz. Zorunlu ölçüler olmadan beden gereği gibi işleyemez. Kilonuzu koru­mak ya da kilo vermek emelindeyseniz zaferli olmak için bu yiyeceklerin hepsi çok ehemmiyetlidir. Günlük öğünlerinizi ve atıştırmalarınızı tasarılarken bunu usunuzda tutun.

Mutlaka Okumalısınız :   Nasıl hızlı zayıflayabilirim?
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı