Diyet

Sağlıklı bir temel oluşturun

Sağlıklı bir temel oluşturun

Sıhhatlı bir kilo için uğraşmak ve sıhhatli bir kiloda kalmak, sıhhati elde etmek için ehemmiyetlidir. 2. Kısımda tartışıldığı gibi her fert, kiloluluk ve olabilecek öteki kronik hastalık tehlikelerini tanımlamak için ağırlığını değerlendirmelidir. Sıhhatlı ağır­lığı tanımlamanın bir hayli alternatifi bulunmasına karşın en popüler ve en basit olanı Beden Kütle İndeksidir BKİ. Bu ölçek, bireyin boy ve ağırlığı arasındaki oranı tanımlamak için matematiksel bir yöntem kullanır. BKİ ölçümleri mükem­melden uzaktır fakat sıhhatli ağırlığı tanımlamak için genel bir yol göstericidir.

Fiziksel olarak her gün faal olun
Sıhhatlı bir hayat stiline erişmek ve bu hayat stilini sürdürmenin tek yolu, her gün kumpaslı fiziksel aktiflikle günlük uygulanabilir bir yeme tasarısını bir­leştirmektir. Ayrıca bu sıhhatli bir ağırlığa erişmenize dayanak edecektir. Bunu yaparak zamanla kalp hastalığı, yüksek kan tazyiki, diyabet, felç, artrit ve bazı kanser cinsleri gibi sıhhat tehlikelerini artırabilen fazla beden ağırlığına sahip olmaktan kurtulacaksınız. Bu zaman içinde, fiziksel faalliğinizi geliştirmeyi ve artırmayı da bilin. Çok faal olmak, sizin daha fazla kalori ve enerji yakmanızı sağlar.

Televizyon izlemek ya da bilgisayar başında oturmak yerine bir fittness kulübüne katılın, tenis oynayın, bisiklete binin ya da yalnızca yürüyüş yapın. Ve kimsenin kumpaslı fiziksel faalliğin neticelerini görmek için çok yaşlı ya da çok genç olmadığını unutmayın.

Mutlaka Okumalısınız :   Sağlıklı bir kilo için çabalayın ve onu koruyun
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı