Diyet

Sıcak ve baharatlı yiyeceklerin kilo vermeye etkisi

Sıcak ve baharatlı yiyeceklerin kilo vermeye etkisi

Zayıflama ilaçları, son zamanlarda popüler bir meyil olmaya başladı. Hepimiz kilo vermeyi cesaretlendirecek bir hap almanın en iyisi olduğu mevzusunda hem­fikir alabiliriz. Bu hapları sınamayı kim istemez ki?

Bunun kilo vermede en yeni meyil olduğuna inanmayı isteseniz dahi insanlar, kilo verme umuduyla senelerce ilaç almışlardır. Hekimlerin takribî kırk elli sene evvel verdikleri amfetamin kapsayan daha önceki “perhiz bataryaları”, yüksek seviyede bağımlılık yarattı ve kalp ile asap sisteminde yan tesirlere yol açtı. Bu bileşimler, obezite rehabilitasyonunda kullanılmak için artık önerilmiyor. Bizim bilindik olduğumuz öbür ilaçlar ise reçete olmadan eczanelerden basitlikle alınabilir ve bu ilaçların çoğunlukla iştahı eksilt­tığı öğrenilmektedir.

Yasalar, ilacın reklamının ya da tanıtımının nasıl yapılacağını kumpaslarken hiç kimse hekimin işine karışamaz, herkes reçetelere uymalıdır.

En Çok Görülen Yan Tesirler:
Kumpassız kalp atışları
Yüksek kan tazyiki
Endişe
Baş sızısı
Hastalık nöbeti
Kalp krizi/felç
Yüksek kolesterol
Yorgunluk/bitkinlik
Halsizlik/baygınlık/baş dönmesi
Safra taşı
Kansızlık/düşük demir seviyeyi
Mide bulantısı
Vefat

Perhiz ilaçları, fazla kilolu ve fazla kilolu olma hududunda olan insanlar için uygun değildir. Bu ilaçların uzun vadeli kullanımının hasarlı tesirleri, kilo vermenin sıhhat açısından faydalarından daha da ağır basabilir.

Mutlaka Okumalısınız :   Şeker yerine kullanılan maddelerin dünyası
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı