Diyet

Ne tip bir yiyen kategorisi içinde yer alıyorum?

Ne tip bir yiyen kategorisi içinde yer alıyorum?

Rastgele bir bireydeki beden ağırlığına ait meseleler, bir sıhhat profesyoneli tarafından çözülmelidir. Hiç kimse, hakikatçi olmayan bazı sayılara inemediği için moralini bozmamalıdır. Uygun niyet, belli rakamlara değil sıhhatli bir hayat stilini izlemeye odaklanmalıdır.

Bir şahsın ağırlığının tespit etilmesi sadece bir değerlendirmedir. İnsanların, rakamların yalnızca bu değerlendirmeye dayanakçı olduğunu kavramaları gerekmekte­dir. Herkes kendi vücudu, nasıl doğduğu, nasıl uzun ya da kısa olduğu ve miktar ya da şeklinin ne olabileceğini kabullenmek zorundadır. Hepimizin, neyin değiştiri­lebileceğini ve neyin değiştirilemeyeceğini kavramamız gerekir. Her insan; miktarı, değişik şekli ve değişik metabolizması ile kendine hastır. Sizin kendinizle alakalı düşünceniz, kendi şahsi benliğinizi nasıl kabul ettiğinizle alakalıdır. Sıhhatlı olmak, yapabileceğiniz tek farklılıktır. Yalnızca olabildiğiniz miktarda ince olmak değil sıhhatli olmak da sizin esas odak noktanız olmalıdır.

Ağırlığın, sıhhat kriterlerinden sadece birisi olduğunu usunuzda tutun. İnce bir şahıs, her zaman fazla kilolu bir bireyden daha sıhhatli olmayabilir. Bir Hayli faktör, sizin toplam sıhhatinize katkıda bulunabilir. Sayfalar ilerledikçe seçtiğiniz gıda ve aktiflikler yolu ile sıhhatli bir hayat stili oluşturmanız yolunda size daha çok bilgi vereceğim.

Mutlaka Okumalısınız :   Ne tip bir yiyen kategorisi içinde yer alıyorum?
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı